وکیل خوب در مشهد

وكيل در مشهد

وكيل خوب در مشهد

وکیل خوب در مشهد کیست؟

راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهترین وکیل در مشهد

انتخاب یک وکیل مناسب برای موضوع خاص خود ممکن است به طور قابل توجهی بر روند فرایند دادرسی تأثیرگذار باشد. انتخاب وکیل مشهد برای مخاطبین با توجه به موضوع و مسئله حقوقی  یک انخاب بسیار مهم است. در این مقاله، ما به شما کمک میکنیم بهترین وکیل در مشهد  را در خصوص موضوع خود شناسائی کنید.

1. تحقیق کنید

اولین مرحله برای انتخاب بهترین وکیل در مشهد ، تحقیق است. شما باید بررسی کنید که وکیلی که می‌خواهید از او خدمات حقوقی بگیرید ، دارای مجوزهای لازم قانونی در خصوص عمل مورد انتظار می باشد یا خیر ؟

همچنین باید مطمئن شوید که وکیل دانش و تجربه کافی در زمینه حقوقی مورد نظر شما رادارد یا خیر ؟

شما می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد وکلای مشهد از سایت‌های اینترنتی و یا از دفاتر وکالت در مشهد کسب کنید.

همچنین میتوانید با مراجعه حضوری در سطح شهر نسبت به انتخاب وکیل مدافع و یا با مراجعه به دادگستری امام خمینی واقع در مشهد خیابان امام خمینی -تقاطع خیابان مدرس ساختمان 4 طبقه و یا به کانون وکلای دادگستری خراسان واقع در مشهد نبش خیابان قاضی طباطبائی 7 و یا مرکز امور مشاوران حقوقی قوه قضائیه واقع در مشهد،فرامرز عباسی،بلوار فردوسی بین خیابان ثمانه و مهدی  نسبت به انتخاب وکیل معضدتی اقدام نمائید.

همچنین اگر وکالت مورد نیاز شما وکیل تسخیری باشد مرجع قضائی نسبت به تعیین وکیل تسخیری اقدام مینماید.

2. مشورت با دیگران در خصوص وکیل در مشهد

 افرادی که اطلاعات حقوقی ندارند نمیتوانند مشاوران خوبی در انتخاب وکیل مورد نظر شما باشند به دنبال رفع مشکل خود، شما می‌توانید با وکیلی که درگیر موضوعات حقوقی مشابه شما بوده است ، مشورت کنید و اطرافیان شما ممکن است بتوانند به شما نظر دهد که بهترین وکیلی که میتواند موضوع شما را شنیده و کمکتان کند چه کسی است و یا میتوانند شما را راهنمائی نمایند که چطور یک وکیل را شناسائی نمائید ولی نهایتا تصمیم گیرنده شما هستید که چه وکیلی در مشهد میتواند همراه حقوقی شما باشد .

3. پرسش و پاسخ با وکیل در مشهد

شما می‌توانید در یک جلسه مشاوره با وکیل یا مشاور حقوقی ، سئوالات خود را بپرسید و از او برای حل مسئله خود  مشاوره و راهنمائی بگیرید. در این جلسه که میتواند از طرف وکیل رایگان و بدون اجرت و یا در قبال دریافت حق الزحمه خدمات مشاوره ای باشد ، شما باید اطمینان حاصل کنید که وکیل مسئله شما را متوجه شده و با شرایط شما آشنا است و برای حل مشکل شما تلاش و برنامه ریزی منطقی خواهد کرد .

4. وکیل با تجربه درمشهد

تجربه وکیل در موضوع خاص شما مهم است.به عنوان مثال، اگر شما به دنبال یک وکیل در زمینه دفاع در دعاوی حقوقی ، کیفری و خانواده  و یا دعاوی مرتبط با تعزیرات حکومتی و یا جرائم سایبری و رایانه ای یا حقوقی و یا شرکتی یا بازرگانی و یا اداری در شهری مثل مشهد هستید بهتر است وقت گذاشته و ابتدا تحقیقات لازم را انجام دهید و با توجه به نتایج کارهای وکیل به انتخاب وکیل با تجربه در مشهد بپردازید . آوای رهنما با ده سال تجربه موفق در خدمت شماست. جهت دیدن نتایج پرونده ها کلیک کنید.

5. هزینه‌های وکیل در مشهد

قبل از اینکه از وکیلی راهنمائی و مشاوره بگیرید ، شما باید هزینه‌های خدمات حقوقی دفتر وکالت را بررسی کنید. مطمئن شوید که هزینه‌ها به نسبت کاری که وکیل برای شما انجام می‌دهد، مناسب است و احتمالاً ارزش آن را داردیا خیر و بسته به مسئله حقوقی ای که در خصوص دعاوی حقوقی، کیفری و خانواده خود دارید هزینهای خدمات حقوقی وکیل متفاوت است و چنانچه بین شما و وکیل قراردادی باشد بر اساس آن اجرت و حق الوکاله وکیل محاسبه میگردد و چنانچه قراردادی نباشد بر اساس قانون و آئین نامه حق الوکاله وکیل تعیین میگردد و فرقی ندارد وکیل در  تهران و یا نقطه ای دیگر در ایران باشد یا در شهری مثل مشهد  و شما قبل از انتخاب وکیل میبایست هزینه های وکیل را بدانید .

6. شخصیت وکیل

شخصیت وکیل نیز بسیار مهم است. شما باید با وکیلی مشورت کنید که بتواند با شما سازگار شده و با آشنائی از قوانین و عرف و رویه حقوقی محاکم قضائی شهر مشهد وکیل شما در  حل مسائلتان باشد که میتوانید از طریق ارتباط تلفنی ،آنلاین و یا حضوری با شخصیت وی و تجربه او آشنا شده و نسبت به استفاده یا عدم استفاده از خدمات حقوقی او تصمیم گیری نمائید .

7. نظرات دیگران در انتخاب وکیل در مشهد

مطمئن شوید که وکیلی که انتخاب می‌کنید، تعهدات قرارداد وکالت را به‌طور کامل برای رسیدگی به موضوع شما در نظر گرفته است همچنین وکیلی که انتخاب کنید که بتوانید با او به راحتی ارتباط برقرار کنید و اطمینان حاصل کنید که او به شما اطلاعات کافی را ارائه خواهد داد و اسرار شما را محفوظ میدارد  همچنین شما باید از وکیلی کمک و مشاوره بگیرید که زمان کافی برای رسیدگی به موضوع حقوقی شما را داشته باشد و تعهد زمانی و شغلی وکالت وی مانع از رسیدگی به موضوع حقوقی شما نباشد و از آنجا که انتخاب یک وکیل در مشهد برای رسیدگی به موضوع شما بسیار مهم است، شما باید با وکیلی همکاری کنید که حرفه‌ای و دارای اخلاق حرفه‌ای باشد و در کار خود شفافیت را رعایت نموده و به شما اطمینان دهد که برای رسیدگی به موضوع شما، همه چیز به وضوح مطرح و بیان شده و هیچ نقطه‌ای پنهانی نمانده است.

یک وکیل خوب چه ویژگی هایی دارد؟

دانش اخلاق شاخه‌ای از علوم انسانی است که ویژگی‌های مرتبط با تمدن انسانی را مطالعه کرده و آموزش می‌دهد و هدف از آن مطالعه راه‌های به دست آوردن فضائل و ترک رذایل اخلاقی می‌باشد برخی خوبی را کسب نتایج دلخواه تعریف و برخی خوبی را نتیجه ذاتی چیزی می‌دانند و برخی خوب و بد را از دیدگاه تولیدمثل موردبررسی قرار می‌دهند.

اخلاق ازلحاظ دینی دارای آثار دنیوی و اخروی بوده و ازلحاظ غیردینی، اخلاق دارای آثاری صرفاً دنیوی محسوب می‌گردد،

اخلاق در دو زمینه به کار می‌رود؛

  • اول؛ اینکه تشخیص فردی خوب از بد، و
  • دوم؛ تشخیص خوبی از بدی بنا بر عرف گروهی.

در زبان فرانسه اخلاقیات به معنی آداب‌ورسوم بوده و در فرهنگ لاروس که دانشنامه فرانسوی محسوب می‌گردد اخلاقیات شامل موارد زیر است:

  1. – مجموعه ارزش‌هایی که به‌عنوان هنجار مورد شناسایی قرار می‌گیرد.
  2.  فرضیه اهداف غایی رفتار انسان.
  3.  اهداف عملی یک داستان.
  4.  خوشبختی انسان ‌و روش‌های رسیدن به آن.
  5.  مجموعه خاصی از رفتارهای انسانی.

و چنانچه بخواهیم خوبی و بدی را از دیدگاه زبان عامی و فنی موردبررسی قرار دهیم، تعریف خوبی و بدی متفاوت خواهد بود چراکه مطابق آن خلق به معنی خلق و عادت و جمع آن اخلاق محسوب می‌شود و صفت اخلاقی نیز به‌طور ناخودآگاه رفتار اخلاقی را شناسایی و عمل اخلاقی رفتاری است. که بتوان در مورد خوب یا بد بودن آن قضاوت نمود و بنا بر تعاریف فوق صفات وکیل خوب برحسب تمدن انسانی وکیلی است که علاوه بر دانش و تخصص روز قانونی، امانت‌دار اسرار موکل بوده دارای مهارت‌های فردی شغل وکالت که همان خصوصیات یک وکیل مدافع (شنیدن مؤثر، فن بیان و … است) باشد و رفتاری بر اساس اخلاق داشته باشد و بتواند در مشاوره حقوقی بهترین راه‌ حل را انتخاب نماید و در فرایند دادرسی علاوه بر استفاده از دانش خود از روحیه مشورت گرفتن از دیگران نیز بهره برده و مقدمات لازم تصمیم‌گیری نهایی را برای قاضی دادگاه فراهم نماید و در تنظیم دادخواست و لوایح طرح دعوا یا دفاع از اصول صحیح نگارشی بهره ببرد.

تشخیص اینکه وکیلی خوب یا بد است بنا بر نظر موکل می‌تواند متفاوت باشد، چراکه انتخاب وکیل در برخی مسائل بنا بر تشخیص فردی است و در برخی مسائل بنا بر تشخیص عرف گروه ذینفع در مسئله وکیل مدافع خوب معنی می‌یابد و هر انتخابی عواقب خوب یا بد خود را دارد و انتخاب وکیل هم از این قاعده مستثنی نمی‌باشد و شناخت یک وکیل خوب کاری آسان نمی‌باشد و اشخاص می‌توانند وکیل خوب را از طریق تحقیق لازم انتخاب نمایند و با مراجعه به موکلین جاری و سابق از نحوه فعالیت خوب یا بد وکیل مطلع گردند، چراکه انتخاب اشتباه می‌تواند منجر به ورود خسارات و هزینه‌ای مالی و زمانی برای موکل گردد و درهرحال وکیل خوب بنا بر ماده ۶۶۷ قانون مدنی وکیلی است که در اقداماتی که انجام می‌دهد مصلحت موکل را رعایت نماید و ازآنچه موکل او را از انجام آن منع کرده یا برحسب عرف و عادت داخل در اختیار او نمی‌باشد تجاوز ننماید.

حساب مدت وکالت خود را بدهد و آن چیزی که به جای موکل به دست آورده است را به موکل مسترد نماید و وکیل خوب کسی است که در اقداماتی که انجام می‌دهد بر مبنای قرارداد خود با موکل اقدام نماید و چنانچه از توکیل در انجام کاری منع شده باشد نباید انجام امر را به دیگری توکیل دهد و الا خود و وکیل دیگر در مقابل شخص ثالث مسئول تلقی می‌شوند و همچنین وکیل باید مهارت گزارش دادن کار به موکل را داشته باشد و او را از جریان دادرسی مطلع نماید و احترام موکل و قاضی و طرف دعوا را در اظهارات شفاهی و مکتوب خود رعایت نماید و اثر قانونی عدم پیشرفت دعوا در دعوایی که قبول وکالت می‌نماید را به موکل اطلاع دهد.

هرچند وکالت شغلی آزاد محسوب می‌شود ولی نمی‌تواند هدف اصلی وکیل خوب صرفاً کسب منافع شخصی باشد و باید هدف اخلاقی خود در رعایت مصلحت موکل را رعایت نماید و هدف وکیل خوب می‌بایست تلاش نماید حقیقت دادرسی را برای موکل و طرف دعوا و قاضی دادگاه بازنماید و با استفاده از توانایی خود نسبت به احقاق حقوق قانونی موکل استفاده نماید در جلسات دادرسی علاوه بر اینکه شنونده خوبی هست به‌طرف دعوا و وکیل طرف مقابل نیز اجازه دفاع را داده و از رفتاری که باعث ایجاد اختلال در نظم دادرسی شود امتناع نماید و علاوه بر تسلط بر موضوع دعوا و دادرسی بتواند در شناسایی جزئیات ضروری دفاع تمرکز نموده و با ذهنیتی باز خود و موکل را برای صلح و سازش بین اصحاب دعوا آماده نماید.

وکیل خوب وکیلی می‌باشد که دارای شجاعت، اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس بوده و در دفاع از حقوق قانونی موکل ترسی از جانب موکل، طرف دعوا و اموری که ممکن است جریان دادرسی را تحت تأثیر قرار دهد نداشته باشد و اعتماد به وکیل برحسب توانایی او که از دانش و مهارت‌ها و سوابق کاری او مشخص می‌گردد، به‌راحتی امکان‌پذیر نیست ولی موکل می‌بایست قبل از انتخاب وکیل نسبت به خوب بودن توانایی وکیل تحقیق لازم را انجام داده تا با اعتماد به وی مدیریت فرایند دادرسی و مسئله حقوقی خود را به او بسپارد.

و باید به این موضوع توجه داشت که داشتن وکیل خوب به‌تنهایی نتیجه دادرسی را تغییر نخواهد داد چراکه تعهد وکیل هرچند خوب یا بد تعهد به‌وسیله بوده و وکیل خوب نیز نمی‌تواند نتیجه دادرسی را تضمین نماید بلکه انتخاب وکیل خوب و دقت نظر در این مورد و انتخاب راه‌کار صحیح و فوریت در اجرای تصمیمات است که منجر به نتایج خوب دادرسی خواهد شد و وکیلی که نتیجه دعوا را تضمین می‌نماید یا موکل را به امور واهی و در‌وغین امیدوار نماید یا در ابتدا حق‌الزحمه‌ای دریافت نکند را نمی‌توان وکیل خوب دانست بلکه همه‌چیز به دانش، مهارت و توانایی وکیل و حقوق قانونی موکل بستگی دارد.

رسیدن به نتیجه موفقیت‌آمیز بستگی به توجه به جزئیات پرونده و اشراف به قوانین مختص مسئله حقوقی و توجه به جوانب حقوق مالی و حیثیتی موکل دارد و امانت‌داری.، دلسوزی، مجرب بودن، پاسخگویی به مرجع قضایی و موکل و تفکیک واقعیات از احساسات شخصی موکل و وکیل تأثیر بسزایی درنتیجه خوب دادرسی خواهد داشت.

تیم متخصص و متهعد

“آوای رهنما”

شامل داوران، مشاوران حقوقی، وکلای پایه یک دادگستری آماده یاری رسانی به شما موکلین عزیز می باشند. برای رزرو وقت مشاوره و یا دیدن نتیجه پرونده های ما از طریق دکمه های ذیل اقدام نمایید.

همچنین انتخاب وکیل خوب در مکان‌های متفاوت مثل شهر تهران یا مشهد و تبریز و اردبیل که از تراکم وکالتی برخوردار است یا انتخاب وکیل خوب برای طلاق به‌وسیله وکیل زن به‌راحتی امکان‌پذیر نمی‌باشد و موکل می‌بایست برای انتخاب وکیل خوب خانم ابتدا جستجو و تحقیق لازم را از طریق تحقیق میدانی یا اینترنتی و عنداللزوم از روی سایت وکیل انجام دهد و به این شکل نیست که مثلاً جمله وکیل خوب نی‌نی سایت را سرچ کنید و یک وکیل خوب برای طلاق به شما معرفی نماید.

هر سایت دارای هدف و برنامه کاری و تخصصی خاص خود خواهد بود. بدانید که همیشه وکیل خوب وکیل منصف و ارزان نخواهد بود و بنا بر هدف موکل، وکیل خوب تعریف می‌گردد.

وکیل خوب و مجرب، وکیلی است که در دادرسی‌ها و رسیدگی‌های قضایی که منتهی به صدور رأی و اجرای آن شده است مورد آزمایش قرارگرفته و تجربیات خود را در راستای حل مسائل پیش رو قرار دهد و به‌طور مثال یک وکیل خوب و مجرب برای دعاوی خانواده وکیلی است که در دادرسی‌های مرتبط با مسائل خانواده به‌عنوان وکیل وارد شده و عواقب تصمیمات زوجین و آثار آن در آینده را تجربه کرده و بتواند زن و مرد را در حل مسائل خانواده یاری نماید.

از خصوصیاتی که یک وکیل مدافع باید داشته باشد چه می دانید؟

وکیل مدافع جهت دفاع از حقوق موکلین خود و بنا بر شرایط شغلی خود می‌بایست دارای خصوصیاتی باشد و اولین خصوصیت لازم جهت حل مسائل حقوقی پیش روی وکیل مدافع این است که دانش حقوقی وی در سطحی باشد که بتواند مسئله وکالتی را ازلحاظ قانونی موردبررسی قرار داده و بتواند مسئله پیش رو را ازلحاظ قانونی مورد تحلیل قرار دهد و واژه‌های ناآشنای قانونی را برای موکل مورد تحلیل قرار دهد و این خصوصیت قبل از صدور پروانه وکالت کارآموزی یا وکالت پایه‌یک دادگستری توسط مرجع قانونی مورد آزمون علمی قرارگرفته است و سطح دانش حقوقی وکلای دادگستری برحسب رشد علمی خود در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکتری حقوق قابل ارزیابی توسط موکل می‌باشد.

خصوصیت وکیل در یادگیری و توسعه سطح دانش حقوقی خود در موضوعی که مشاوره یا حل آن را برعهده‌گرفته باعث افزایش عملکرد وکیل مدافع می‌گردد.

مدل ذهنی وکیل مدافع که می‌تواند بر اساس دانش یا تجربه کاری او ایجاد شود به‌طور مداوم صحیح نخواهد بود چراکه امکان تغییر قوانین یا درک قوانین توسط قضات محاکم مختلف و خصوصیت وکیل در اینکه بپذیرد که مدل ذهنی او ممکن است در مسائل مشابه، اشتباه باشد و ذهن خود را محدود به دانش و تجربه خود نکند و ذهنی پویا در درک مسائل با آخرین راه‌کارها داشته باشد می‌تواند از خصوصیات وکیل باشد.

همچنین وکیل مدافع جهت حل مسائل پیش رو می‌بایست علاوه بر دانش حقوقی دارای مهارت‌های فردی باشد ازجمله اینکه وکیل می‌بایست مهارت شنیدن مسئله پیش رو را داشته باشد چراکه گوش دادن یک مهارت شناختی بوده و عملاً یک فعالیت ذهنی و تحلیلی محسوب می‌گردد و وکیل مدافع می‌بایست با تمرکز و توجه تمام ذهن و انرژی خود را برای دریافت پیام‌های کلامی و غیرکلامی موکل به کار ببرد و مراقب باشد که موضوعاتی در بحث داخل شود که در چهارچوب موضوع می‌باشد. و قبل از اظهارنظر می‌بایست کاملاً توجه خود را به شنیدن اظهارات موکل اختصاص دهد و وکیل نباید در لحظه شنیدن و یادداشت‌برداری اظهارات موکل نگران پاسخ دادن باشد بلکه با درک صحیح صحبت‌های موکل می‌تواند پاسخی صحیح را در قالب مشاوره حقوقی یا ارائه راه‌کار ارائه دهد.

یکی از مهارت‌های لازم در گوش دادن مؤثر، نحوه طرح سؤالاتی می‌باشد که باعث اطمینان از گوش کردن و تمرکز وکیل بر پیام کلامی یا غیرکلامی موکل می‌گردد تعارض فرایندی عادی از تفاوت‌های فردی بین وکیل و موکل در ارزش‌ها و نوع نگاه شخصیتی می‌باشد.

برای رفع تعارضات و بالا بردن مهارت و خصوصیت انتقادی وکیل مدافع باید سؤالاتی که در راستای شنیدن مسئله دارد را از سؤالاتی که جنبه بازجویی صرف دارد تفکیک نموده و با رعایت مهارت سؤال پرسیدن صحیح تعارضی در افکار باقی نمی‌گذارد چراکه تعارض ذهنی و درونی موکل مثل تعارضات ناشی از تعارض درونی ماندن در کار یا خروج از کار، تعارض درماندن یا مهاجرت کردن، تعارض در باقی ماندن در باورهای قدیمی یا قبول باورهای جدید و تعارضاتی در خصوص راه‌کارهای حل مسائل زمانی ایجاد می‌گردد که درک صحیحی از مسئله پیش رو‌ وجود نداشته باشد و‌ وکیل مدافع می‌بایست با طرح سؤالاتی مثل‌اینکه این موضوع چقدر برای موکل دارای ارزش یا اهمیت است؟ آیا موکل از عواقب و پیامدهای قابل‌انتظار در مسئله پیش رو آگاه است؟ آیا زمان، انرژی و منابع کافی توسط موکل و وکیل برای حل مسئله وجود دارد؟

درصورتی‌که تعارضات به نحو صحیح مورد شناسایی قرار گیرد موکل می‌تواند راحت‌تر با تعارض شکل‌گرفته کنار بیاید یا با قبول راه‌کاری بتواند تعارض را حل نماید یا بتواند با مصالحه نسبت به پایان دادن تعارض اقدام نماید و یا اینکه به‌صورت مشارکتی و برد برد و یا با رقابت نسبت به دفاع از حقوق خود تصمیم‌گیری نماید.

همچنین آگاهی وکیل مدافع از نوع خصوصیات شخصیتی خود، موکل و طرف دعوا می‌تواند به تصمیم‌گیری منطقی وکیل مدافع برای حل مسائل پیش رو کمک نماید.

یکی از خصوصیات وکیل مدافع در نوع تفکر او می‌باشد که می‌بایست به‌اصطلاح دارای تفکر سیستمی با نگاهی به آینده باشد و وکیل مدافع باید بتواند در تصمیمات و ارائه راه‌کارهای حقوقی خود به جزئیات کلیدی موضوع در آینده و دلایلی که باعث ایجاد مسئله شده و می‌تواند در آینده نیز تکرار شود توجه نماید.

تصمیم‌گیری در رفع تعارضات و مسائل پیش روی وکیل مدافع به معنای این است که کدام‌یک از هزینه‌ای پیش رو توسط وکیل مدافع انتخاب شود و مهارت حل مسئله از اهمیت بالایی در تصمیم‌گیری دارد و شامل مراحل مختلفی ازجمله تشخیص دقیق صورت‌مسئله، گردآوری اطلاعات و راه‌کارهای قانونی حل مسئله، ارزیابی و انتخاب بهترین راه‌حل دارد و وکیل مدافع باید بتواند میان تصمیم خوب و نتیجه خوب تفکیک قائل و در تصمیم‌گیری همه جوانب را مدنظر قرار دهد.

یکی از خصوصیات وکیل مدافع در حل مسائل پیش رو فنون و اصول مذاکره می‌باشد، در مذاکره حداقل دو طرف در آن درگیر هستند و بین خواست‌ها و نیازهای طرفین تعارض وجود دارد و افراد بر اساس انتخاب خود و نه اجبار با یکدیگر مذاکره می‌کنند و در مذاکره افراد برای دادوستد که زیربنای مذاکره هستند آماده می‌باشند.

خصوصیت وکیل مدافع در متقاعدسازی در سه سطح متفاوت کارایی دارد و وکیل مدافع در متقاعدسازی باید به این نکات توجه داشته باشد که نباید انتظار داشته باشد. که با متقاعدسازی نظر دیگران را تغییر دهد و باید بپذیرد حداقل چیزی که به دست می‌آورد این است که مسئولیت تصمیم را خود بر عهده می‌گیرد یا در شرایط بهتر طرف مقابل تصمیم را پذیرفته و در مرحله بالاتر علاوه بر اینکه تصمیم فرد موردقبول قرار می‌گیرد، طرف مقابل باور درونی بر پذیرش تغییر به دست می‌آورد.

متقاعدسازی می‌تواند مقاومت ذهنی افراد را کاهش دهد و این امر با شناخت صحیح تعارضات موجود، طرح سؤالات و پیشنهاد‌ها مناسب، توضیح مفاهیم برای طرف مقابل، تنظیم قبلی سخنرانی و پیام انتقالی، بررسی اختلافات و نظرها و پاسخ‌های احتمالی و بررسی ایرادات و راه‌کارهایی ازاین‌دست به دست می‌آید.

زبان بدن یکی از خصوصیات و مهارت‌های غیرکلامی وکیل مدافع می‌باشد که ژست‌های بدن، حرکات دست‌وپا، لمس کردن دیگران، حالت‌های ایستاده و نشسته، نحوه دست دادن، علائم چهره و حالات چهره و ارتباط چشمی و زاویه بدن را شامل شده و رشد وکیل مدافع در مهارت زبان بدن می‌تواند در فرایند وکالت مؤثر واقع گردد.

 مدیریت جلسه و زمان از خصوصیات لازم برای وکیل مدافع می‌باشد و در برخی مواقع می‌توان با گفتگو تلفنی، ارسال پیامک یا ایمیل یا برگزاری جلسات به‌صورت آنلاین، تشکیل گروه کاری در فضای مجازی مثل شبکه‌های تلگرام و واتس اپ از تشکیل جلسه حضوری غیرضروری جلوگیری نمود. در صورت تشکیل جلسات، دستور و اهداف جلسه که حد و حدود جلسه را مشخص می‌نماید بهتر است از قبل مشخص گردد و همچنین است زمان، مکان جلسه و خروجی جلسه که باید مشخص گردد و مواردی ازاین‌دست که از خصوصیات وکیل مدافع در مدیریت جلسات می‌باشد.

تیم متخصص و متهعد

“آوای رهنما”

شامل داوران، مشاوران حقوقی، وکلای پایه یک دادگستری آماده یاری رسانی به شما موکلین عزیز می باشند. برای رزرو وقت مشاوره و یا دیدن نتیجه پرونده های ما از طریق دکمه های ذیل اقدام نمایید.

یکی از خصوصیات وکیل مدافع، مهارت گزارش‌نویسی می‌باشد؛ منظور از گزارش‌نویسی گردآوری، طبقه‌بندی و ثبت اطلاعات و ارائه آن به یک فرد یا گروه مدنظر می‌باشد که هدف از آن مطلع یا متقاعد کردن طرف مقابل می‌باشد و ویژگی اصلی گزارش‌نویسی سادگی فهم آن می‌باشد که در دنیای حقوق و قوانین گزارش‌نویسی می‌تواند از خصوصیات یک وکیل مدافع تلقی گردد.

مهارت وکیل مدافع در ارائه مشاوره حقوقی یکی از خصوصیات لازم برای وکیل مدافع می‌باشد چراکه مشاور فردی است که می‌تواند روی یک فرد یا گروه یا سازمان تأثیر گذارد ولی از قدرت مستقیم برای تغییر برخوردار نمی‌باشد و وقتی صحبت از مسائل حقوقی می‌شود تعیین محتوای ارائه‌شده برای اجرای فرایند راه‌حل را که به جهت کافی نبودن تخصص موکل و متخصص و آگاه بودن مشاور و وکیل مدافع برای تسهیل حل مسائل را مشاوره گویند.

یکی از خصوصیات مورد لزوم یک وکیل مدافع مهارت وی در تنظیم و نوشتن دادخواست و لوایح تنظیمی می‌باشد، وکیل مدافع در تنظیم و نوشتن لایحه دفاعیه، گفته‌ها، دلایل و اعتراضات خود را به‌صورت نوشته‌ای که عریضه یا لایحه گفته می‌شود ارائه می‌نماید که می‌تواند در زمان دادخواست یا در صورت‌جلسات رسیدگی قضایی ارائه گردد و یک دفاعیه می‌بایست دارای مقدمه‌ای باشد که در آن توضیحاتی در خصوص علت ایجاد مسئله و سابقه‌ای که منجر به بروز مسئله و اختلاف شده است نوشته می‌شود. و همچنین یک لایحه دفاعیه می‌بایست دارای متن اصلی باشد و در متن اصلی وکیل مدافع دلایل ادعا و استدلالات خود در جهت اثبات یا رد ادعا را می‌نویسد و نهایتاً در قسمت نتیجه‌گیری نتیجه لازمی که از بیان مقدمه و متن اصلی گرفته می‌شود را می‌نویسد.

توجه به اصول نگارش و‌ ویراستاری متن و جلوگیری از تکرار و زیاده نویسی و استناد به قوانین و مستندات پیوست برای اثبات ادعاهای موضوع لایحه دفاعیه از دیگر خصوصیات وکیل مدافع محسوب می‌شود.

اگر می خواهید با ویژگی های یک وکیل خوب بیشتر آشنا شوید، کلیک نمایید…

مشهد کلان‌شهری در شمال شرقی کشور جمهوری اسلامی ایران و مرکز استان خراسان رضوی می‌باشد، این شهر در زمان سلسله افشاریان پایتخت ایران بوده است.

مشهد دومین شهر ایران محسوب می‌شود و بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ بالغ‌بر سه میلیون نفر جمعیت داشته و دومین شهر پرجمعیت ایران و نود و پنجمین شهر پرجمعیت در کل جهان محسوب می‌شود.

شهر مشهد به‌واسطه داشتن حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام هرساله پذیرای مسافران زیادی می‌باشد و در شهر مشهد علاوه بر حرم امام رضا علیه‌السلام، آرامگاه فردوسی، آرامگاه نادرشاه، موزه مردم‌شناسی مشهد و بنای تاریخی داروغه مشهد را دارا می‌باشد.

مشهد در بخش مرکزی استان خراسان رضوی و در کشور ایران قرار دارد، نام‌های قبلی مشهد توس و سناباد بوده و در سال ۱۲۹۷ هجری شمسی و به‌فرمان کد ۴۵ وزارت کشور ایران به‌عنوان شهر محسوب شده است.

پیش‌شماره تلفن ثابت شهر مشهد بعد از شماره ۰۰۹۸ که کد کشور ایران می‌باشد شماره ۰۵۱ می‌باشد و سید عبدالله ارجاعی شیرازی شهردار حال حاضر شهر مشهد می‌باشد. محصولات و ره‌آورد شهر مشهد شامل عطر، زعفران، خشکبار، زرشک، قالی‌بافی، مهر و تسبیح و فرهنگ این شهر می‌باشد.

شهر مشهد در حوزه رودخانه کشف رود و در دشت مشهد و بین کوه‌های هزار مسجد و بینالود واقع‌شده است و دارای سیزده منطقه شهرداری بوده که شهردار آن توسط اعضای پانزده‌گانه شورای اسلامی شهر مشهد انتخاب می‌شوند.

شهر مشهد دارای یک فرودگاه با پروازهای داخلی به ایران و خارجی به کشورهای دیگر می‌باشد همچنین مشهد دارای ایستگاه راه‌آهن و پایانه مسافربری بوده و اقتصاد شهر مشهد بر پایه گردشگری ناشی از زیارت حرم امام رضا علیه‌السلام و وجود مراکز تجاری و صنعتی و امکانات پزشکی قابل‌توجه می‌باشد.

مشهد به معنی شهود و از کلمه شهادت به وجود آمده و نام اصلی آن توس یا طوس بوده و پس از شهادت و امام رضا علیه‌السلام توسط مأمون خلیفه عباسی در سال ۲۰۳ هجری قمری به نام مشهد تغییریافته است و از مشهد به قبله هفتم هم نام‌برده می‌شود.

اگر می خواهید بدانید وکیل خوب در مشهد چه ویژگی هایی دارد، کلیک نمایید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *