جستجوی وکیل

جست و جوی وکیل

جستجوی وکیل

جستجوی وکیل فرآیندی است که اشخاص حقیقی یا حقوقی درگیر در فرایند دادرسی، قبل از اقدام به مشاوره یا انعقاد وکالت انجام داده می‌ توانند از بین وکلای متفاوت مبادرت به انتخاب وکیل مورد نظر خود نمایند.

انواع وکیل دادگستری در ایران

مراجع جستجو و انتخاب وکیل

مراجع جست و جو و انتخاب وکیل، کانون‌ های وکلای دادگستری و مرکز وکلا قوه قضاییه هستند که هر کدام دارای وکلای کارآموز و وکیل های پایه یک با سوابق مرتبط با دانش و مهارت‌ های خاص خود می‌ باشند. همچنین کانون وکلای دادگستری و مرکز امور مشاوران حقوقی قوه قضائیه دارای سامانه‌ های جستجو و انتخاب وکیل می باشند. که دارای بانک اطلاعات وکلا به صورت جداگانه و مستقل می‌ باشند.وکیل معرفی شده از طریق افراد مورد اعتماد کانون وکلای دادگستری [ وکیل پایه یک دادگستری] و یا مرکز امور مشاوران و وکلا قوه قضاییه [ وکیل پایه یک قوه قضاییه] موضوع برنامه پنج سال سوم توسعه می تواند انتخاب شما برای دریافت خدمات وکالتی یا مشاوره حقوقی از وکیل باشد.

سامانه جست و جوی وکیل قوه قضاییه

همانطور که پیش از این گفتیم، بر خلاف ۲۵ کانون وکلای دادگستری که هر کدام دارای سامانه‌ های آنلاین جستجوی وکیل و بانک اطلاعات وکلا جداگانه و مستقل می‌باشند. مرکز وکلا قوه قضاییه، دارای یک سامانۀ آنلاین جستجوی وکیل و بانک اطلاعات وکلا واحد میباشد. که امکان جست و جوی وکلای قوه قضاییه را در سرتاسر کشور فراهم نموده است. اشخاصی که قصد جست و جوی وکیل در سامانۀ آنلاین جستجوی وکیل و بانک اطلاعات وکلا قوه قضاییه را داشته، لازم است که ابتدا وارد سایت مرکز وکلا قوه قضاییه به آدرس www.23055.ir شده و پس از وارد شدن به گزینه جستجوی وکیل، نام، فامیل و شماره پروانه و انتخاب استان، شهر و نوع پروانه پایه یک یا کارآموزی مبادرت به دریافت اطلاعات وکیل مد نظر عضو قوه قضائیه نمایند.

سامانه جست و جوی وکیل عضو کانون وکلای دادگستری

مرکز وکلای قوه قضاییه که دارای یک سامانه واحد جستجوی وکیل در سراسر کشور می باشد. اما ۲۵ کانون وکلای عضو اسکودا هر کدام دارای وب سایت جداگانه جست و جوی وکیل و استعلام وضعیت وکیل می‌ باشند. چنانچه قصد جستجوی وکیل کانون وکلا از جمله وکیل معاضدتی را داشته باشید، لازم است تا با مراجعه به سایت کانون وکلا مربوطه یا با مراجعه به وبسایت search-hamivakil.ir  برای پیدا کردن وکیل مورد نظر خود اقدام نمایید.

جستجو وکیل در اینترنت

برای جستجو وکیل از طریق اینترنت می توانید راه جستجوی وکیل دادگستری از طریق جستجوگر گوگل را انتخاب نمائید. برای جستجوی وکیل در گوگل می‌ بایست نام و فامیل وکیل مد نظر خود را سرچ کنید. با استعلام مشخصات وکیل شناسایی شده از سامانه اینترنتی وکلا مبادرت به دریافت خدمات وکالتی یا مشاوره حقوقی از وکیل مد نظر نمائید.

جستجوی نام وکیل با نام افرادی که ممکن است با لقب وکیل، خود را در گوگل معرفی نمایند متفاوت می باشد. به طور مثال وکیل احمد متوکل مطابق تحقیقات ویکی‌ پدیا یکی از افراد برجسته افغانستان می‌ باشد. و متفاوت از معنی وکیل دادگستری در ایران می‌ باشد و وظایف اشخاص فوق با یکدیگر متفاوت بوده چراکه وکیل دادگستری وظیفه حل مسئله صرفا در دادگستری را دارد ولی افرادی که خود را با لقب وکیل معرفی می‌ نمایند ممکن است لقبی به شکل کلمه وکیل داشته باشند. و در واقع وظایفی خارج از وظایف وکیل دادگستری داشته باشند، مثلا سیاستمدار یا معلم یا خانه‌ دار باشند.

سایت آوای رهنما

سایت آوای رهنما فضایی در بستر اینترنت است که مخاطبین می‌ توانند برای حل مسائل خود از این فضا استفاده نماید. در حال حاضر تیم حقوقی ما باهدف مرتفع نمودن مشکلات حقوقی مراجعان، سوالات متداول مخاطبین را پاسخ میدهد. سایت آوای رهنما نیز بستری برای حل‌ و فصل مسائل حقوقی آنها در انتخاب وکیل خوب خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *