ضرورت استفاده از مشاوره

ضرورت استفاده از مشاوره

چرا باید از مشاوره حقوقی بهره ببریم؟

ضرورت استفاده از مشاوره:

در همه موارد کیفری، حقوقی، قضایی، خانواده و … افراد کمی هستند که از طریقه احقاق حقوق خودآگاهی دارند و می‌ دانند چطور می‌ توانند حق خود را باز پس گیرند و به عبارتی از طرق دادرسی اطلاع دارند؛ همین موضوع ضرورت استفاده از مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری را بالا می‌ برد. همانطور که می‌ دانیم در زندگی امروز و جوامع مدرن اکثر کارها تخصصی شده و برای انجام آن به نیروی کار متخصص نیاز است.

همان‌ گونه که برای مشاوره تخصصی سلامت از پزشک نظر می‌ خواهیم برای مسائل حقوقی نیز مشورت با مشاور حقوقی یا وکیل ضروری است. چراکه اگر افراد بدون مشورت با یک متخصص حقوقی شکایت و طرح دعوی کنند وقت زیادی در فرآیند پرونده از متخصصان قضایی و دادگاه‌ ها تلف شده است. و این موضوع به اطاله دادرسی می‌ انجامد. همچنین در مسائل حقوقی اصطلاحی به نام اعتبار امر مختومه وجود دارد به این معنی که امکان طرح دعوا دوباره از فرد سلب می‌ شود و اگر بدون آگاهی از قوانین طرح دعوا صورت گیرد، ممکن است چنین محرومیت همیشگی برای فرد به وجود بیاید. مشاوره حقوقی مانع از طرح چنین مسائلی می‌ شود در نتیجه شما به حقوق از دست رفته خود خواهید رسید.

مزایای مشاوره حقوقی:

مشاوره حضوری/آنلاین/تلفنی با وکیل پایه یک دادگستری به شما امکان می‌ دهد از قانونی که برای حل اختلاف یا برطرف کردن مسئله‌ ای وضع شده است به نحوی صحیح استفاده کنید. بدون کارشناس حقوقی و وکیل استفاده از قوانین دشوار و حتی غیرممکن است. زیرا قوانین با ادبیاتی حقوقی نگاشته شده و استفاده از آن‌ ها نیاز به مهارت و تخصصی دارد که وکلا از آن برخوردارند. مشاوره حقوقی به شما امکان می‌ دهد زمان کمتری به حل مسائل حقوقی بپردازید. زیرا وکلا با استفاده از دانش خود زمان طولانی رسیدگی به مسائل حقوقی را کاهش می‌ دهند. و همچنین با انجام مراحل اداری و حضور در دادگاه و سایر مکان‌ های موردنیاز مانع از تلف شدن وقت موکل خود می‌ شوند.

همچنین شما با استفاده از مشاوره حقوقی و مشورتی که وکیل به شما می‌ دهد از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می‌ کنید. چراکه مسائل حقوقی بسیار دقیق است و هر کلمه در یک دعوای حقوقی بار حقوقی بر دوش گوینده می‌ گذارد. بهتر است قبل از هر اقدامی در مسائل حقوقی با یک وکیل مشورت کرده و سپس پیگیری خود را آغاز نمایید تا اطمینان داشته باشید که از نظر قانون حق با شماست. بنابراین مشاوره اعم از مصاحبه یا تماس با وکیل پایه یک دادگستری در امری حقوقی بسیار تعیین کننده می‌ تواند باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *