وکیل شرکت

وکیل شرکت

وکیل شرکت یکی از انواع وکیل مصرح در قانون مدنی یا قانون وکالت است که به بررسی و حل مسائل مربوط به موضوعات اداری یا حقوقی شرکت ها در مراجع اداری یا قضائی می پردازد.

وکیل شرکت در دعاوی بین کارگر و کار فرما

وکیل شرکت برای اینکه دعاوی موضوع حل اختلاف کارگر و کارفرما مربوط به شرکت را حل نماید نیازمند مجوز وکالت دادگستری نمی باشد و این شخص می تواند بر اساس نمایندگی اخذ شده از شرکت مبادرت به پیگیری امور مربوط به اختلافات کاری افراد در مراجع حل اختلاف کار می نماید.

وکیل شرکت در امور مالیاتی

وکیل شرکت در امور مالیاتی با تسلط بر قوانین جدید مالیاتی میتواند مشاوره در زمینه کاهش میزان بار مالیاتی و بهینه کردن مالیات بر فعالیت های شرکت ارائه کند.

وکیل شرکت در امور قرارداد ها

وکیل شرکت در امور قرارداد ها با تسلط بر حقوق و اهداف شرکت به بررسی و تنظیم قراردادهای مالی و تجاری یا غیر تجاری مورد نیاز شرکت می پردازد.

وکیل شرکت در امور بانکی

وکیل شرکت در امور بانکی به بررسی تسهیلات اعطایی بانکها و تعهداتی که شرکت در امور بانکی خود دارد می پردازد و می تواند با تکیه بر قوانین بانکی نرخ های سود تسهیلات بانکی که خلاف دستورالعمل های بانک مرکزی ایران است را کاهش بدهد.

وکیل شرکت در امور ثبتی و مالکیت فکری

وکیل شرکت در امور ثبتی و مالکیت فکری به بررسی نیازهای شرکت از قبیل شرکت نامه، تنظیم اساس نامه و ثبت شرکت و تغییرات شرکت در امور نام و محل اقامت و یا ثبت تغییرات مر بوط به حقوق ثبتی شرکت می پردازد.همچنین وکیل شرکت در امور مربوط به مالکیت فکری و حقوق معنوی و مالی مرتبط با ابداعات شرکت، حق نشر یا تکثیر و تولید و حمایت از حقوق مالکیت فکری مبادرت به ارائه مشاوره و فعالیت وکالتی می نماید.

وکیل شرکت در مطالبات مالی

وکیل شرکت در راستای وصول مطالبات مالی اعم از مطالبات قراردادی،چک، سفته و سایر اسناد مالی شرکت میتواند با بررسی اسناد و دلایل شرکت دعاوی لازم از لحاظ حقوقی یا کیفری مطرح و پیگیری نماید.

وکیل شرکت در کاهش مجازات ها

اشخاص حقوقی مثل شرکت ها و موسسات و انجمن ها بنابر شرایط فعالیت حرفه ای خود ممکن است با جریمه ها و حقوق تضییع شده شرکت از ناحیه اشخاص حقیقی یا حقوقی داخلی یا بین المللی یا  اصناف و تعزیرات حکومتی مواجه شوند و وکیل شرکت در مواجهه با این مسائل می تواند اقدامات لازم حقوقی، کیفری یا تعزیراتی را انجام دهد.شرکت برای ورود به بازار های جدید می تواند از خدمات وکیل خود در شناسایی قوانین و مقررات حاکم بر بازارهای جدید استفاده نماید.

استعلام اصالت ثبتی شرکت
این نوشته در وکیل ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *