وکالتنامه برداشت از حساب بانکی

وکالتنامه برداشت از حساب

وکالت حق برداشت از حساب بانکی چیست؟

کسی که وکالت میدهد موکل نام داشته و می تواند از مرجع تنظیم کننده سند بخواهد که برای وکیل اختیار و حق افتتاح حساب یا برداشت از حساب بانکی یا مؤسسات مالی و اعتباری در ایران یا خارج از ایران مثل وکیل حساب بانکی در کشور امارات و دبی تنظیم گردد. و محل تنظیم سند وکالتنامه بر اساس محل اقدام وکیل میتواند دفاتر اسناد رسمی و یا کنسولگری های ایران در خارج از کشور و یا مراجع تنظیم سند رسمی در خارج از ایران باشد و این وکالتنامه میتواند به صورت مطلق یا جامع و تام الختیار یا مقید تنظیم گردد و اگر قیدی در خصوص شماره حساب خاصی یا بانک خاصی لازم است می بایست در حدود اختیارات مندرج در وکالتنامه وکیل درج شود.

وکیل بانکی چیست؟

وکیل بانکی وکیل دادگستری بوده که با آگاهی از قواعد و قوانین بانکی به بررسی مسائل حقوقی بانکی میپردازد و از طریق مراجع قضائی صورتحساب های بانکی که در برخی موارد خلاف ضوابط بانکی و سیاست های پولی و بانکی ایران است را به چالش میکشد.

بهترین وکیل بانکی چه کسی است؟

بر حسب موضوع و مسئله ای که مرتبط با بانک و حساب بانکی است شما میتوانید از بهترین وکیل بانکی به انتخاب خود استفاده کنید و او میتواند وکیل دادگستری در هر نقطه از ایران و یا وکیل اداری بانکی اعم از اعضای خانواده یا دوست و هر شخصی که اهلیت قانونی برای اقدام بانکی را داشته باشد.

حساب دوران وکالت وکیل چیست؟

چنانچه وکیل با داشتن اختیارات جامع نسبت به برداشت از حساب موکل و یا انجام موضوع وکالت اقدام نماید قانونا می‌بایست حساب د‌وران وکالت خود را به موکل ارائه داده و آنچه را به‌جای موکل اخذ کرده است را به او استرداد نماید و در انجام امور راجع به برداشت از حساب بانکی مصلحت موکل را رعایت نماید.

وکالت برداشت از حساب را به چه کسی میدهید؟

شما میتوانید وکالت برداشت از حساب را به هر شخصی اعم از اعضای خانواده مثل پدر و یا همسر و یا هر شخصی دیگر مثل وکیل دادگستری که میتوانید با اطمینان انجام امور اداری و  مالی خود را به او بسپارید بدهید.

چگونگی رفع مسدودی حساب به دلیل واریز وجه؟

ممکن است به جهت ارائه اطلاعات حساب بانکی خود به افرادی که به طرق مختلف از این اطلاعات  سواستفاده میکنند و یا به جهت توقیف حساب با دستور مرجع قضائی حساب شما مسدود شده باشد که برای رفع مسدودی حساب بایک به بانک مراجعه و دلیل انسداد حساب و اقدامات لازم برای باز شدن حساب مسدودی را جویا شوید. و اگر به دستور مرجع قضائی مثل پلیس فتا یا اجرای احکام دادگستری باشد میبایست شخصا یا توسط وکیل به مرجع مربوطه مراجعه و نسبت به رفع مسدودی حساب اقدام نماید. اگر دلیل مسدودی حساب به جهت سو استفاده اشخاص مثل سرقت یا خیانت در امانت از حساب باشد میبایست با طرح شکایت کیفری مرتبط در دفاتر خدمات الکترونیک قضائی نسبت به احقاق حقوق قانونی خود اقدام نمائید.

وضعیت حقوقی برداشت از حساب دیگری چگونه است؟

برداشت از حساب دیگری یا بر اساس وکالتنامه و نمایندگی قانونی بوده و یا به صورت غیر مجاز و برداشت غیر مجاز میتواند از طریق مراجعه به بانک یا دستگاه خود پرداز و یا از طریق اینترنت، کیف پول الکترونیک و یا سو استفاده از اطلاعات بانکی و رمز دوم صورت بگیرد. و جرائم کلاهبرداری ، خیانت در امانت و سرقت از عناوین مرتبط با حساب بانکی می باشند.

محل تنظیم وکالت برداشت از حساب بانکی؟

وکالت برداشت از حساب بانکی در دفاتر اسناد رسمی محل حضور موکل و یا کنسولگری محل اقامت موکل و بر اساس خواسته موکل و حدود اختیاراتی که او اراده مینماید تنظیم ‌می‌گردد. به‌طور مثال ورثه می‌توانند با تنظیم وکالت با موضوع برداشت از حساب متوفی به هر یک از ورثه یا وکیل دادگستری خود‌ وکالت جهت برداشت از حساب ورثه‌ای را بدهند.

وکالت افتتاح و برداشت از حساب بانکی برحسب نمونه وکالت مطلق یا جامع و یا مقید و موردی می‌باشد که برحسب اراده موکل توسط مرجع صادرکننده سند وکالت و با حدود اختیارات افتتاح و برداشت از حساب بانکی تنظیم و به موکل ارائه می‌گردد.

آیا میتوان جلوی اجرای وکالتنامه را گرفت؟

شما میتوانید با عزل وکیل در مرجع تنظیم کننده سند مانع اجرای وکالتنامه شوید و چنانچه هر یک از وکیل یا موکل فوت کند یا سفیه یا مجنون شود وکالت منفسخ میگردد. و چنانچه وکالت به صورت بلاعزل باشد میبایست

حد‌وداختیارات وکالت مشتریان بانک بر اساس حدود اختیارات تنظیمی در وکالت‌نامه رسمی ارائه‌شده به بانک مشخص می‌گردد. و وکیلی که بر اساس وکالت‌نامه رسمی به بانک مراجعه می‌نماید دارای دو نوع اختیارات مطلق و مقید می‌باشد. بانک بر اساس حدود اختیارات وکالت‌نامه مشتری بانک اقدام به ارائه خدمات بانکی جهت افتتاح یا برداشت از حساب و یا اخذ تسهیلات بانکی می‌نماید. و دفتر اسناد رسمی یا مراجع تنظیم سند رسمی وکالت بانکی جامع در تنظیم حدود اختیارات وکیل به‌صورت جامع مراجعه به هر بانک یا موسسه مالی و اعتباری و برداشت از حساب را قید می‌نمایند. تا وکیل در زمان اجرای وظیفه وکالت بانکی با مشکلی مواجه نگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *