وکیل دادگستری کیست؟

وکیل دادگستری کیست

وکیل دادگستری کیست؟

در پاسخ به این سوال که وکیل دادگستری چه کسی است باید بگوییم وکیل دادگستری وکیلی است اعم از زن یا مرد که با دریافت مجوز قانونی فعالیت وکالت در ایران و بر اساس قانون وکالت به‌ صورت اتفاقی یا کار آموزی یا پایه‌ یک دادگستری مبادرت به فعالیت وکالتی و حل مسائل حقوقی،کیفری و خانواده در مراجع قضائی ایران می‌ نماید.وکیل دادگستری دارای قرارداد وکالت و اختیاراتش محدود به طرح دعوی یا شکایت یا دفاع از حقوق قانونی موکل در دادگستری یا مراجع قضایی است.

برای تبدیل شدن به وکیل دادگستری چه مراحلی را باید طی نمود؟

اشخاصی که تمایل به شغل وکالت دادگستری دارند باید آگاه باشند که برای تبدیل شدن به وکیل دادگستری ابتدا می بایست تحصیلات خود را در مقاطع کارشناسی در رشته‌ های حقوق یا فقه و مبانی حقوق پشت سر گذارند و در آزمون کانون وکلای دادگستری یا مرکز کارشناسان و وکلای موضوع ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه، و یا با قبولی در آزمون و فرایند طرح تسهیل کسب و کار وکالت موفق به کسب رتبه قبولی در آزمون کارآموزی وکالت گردند، این اشخاص برای تبدیل شدن به وکیل دادگستری در ابتدا کارآموز وکالت و پس از طی تشریفات و انجام تکالیف کارآموزی به‌ عنوان وکیل پایه‌ یک دادگستری معرفی می‌ گردند که وکیل تعیینی یا انتخابی نیز گفته می‌ شوند که مردم برای حل مسائل حقوقی و کیفری خود از خدمات این نوع از وکلا استفاده می‌ نمایند. برخی افراد به دلیل عدم توانایی مالی در انتخاب وکیل دادگستری با حمایت قانونی می‌ توانند از مرجع رسیدگی به مسئله یا کانون وکلای دادگستری یا مرکز وکلای موضوع ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه تقاضای معرفی وکیل معاضدتی بنمایند.

برای مشاهده مقاله مرتبط با وکالت جامع اینجا را ببینید.

وکیل دادگستری تهران چه کسی است؟

وکیل دادگستری تهران زن یا مرد وکیلی است که به وکالت در امور حقوقی، کیفری و خانواده در شهر تهران می پردازد.

برای مشاهده معرفی جامع شهر تهران و وکیل دادگستری تهران اینجا را ببینید.

وکیل دادگستری تهران خانواده کیست؟

وکیل دادگستری تهران در امور خانواده وکیلی اعم از زن یا مرد می باشد که به حل و فصل اختلافات خانوادگی مثل طلاق  یا مهریه می پردازد.

منظور از وکیل دادگستری تهران پایه یک چیست؟

وکیل دادگستری دارای انواع متفاوتی است و وکیل دادگستری پایه یک تهران وکیلی است که با گذراندن دوران کارآموزی خود مجوز پایه یک وکالت را اخذ و قادر است در تمامی پروندهای حقوقی،کیفری و خانواده تهران که صلاحیت ورود و طرح دعوا یا شکایت و دفاع از حقوق افراد را داشته باشد مبادرت به فعالیت حقوقی نماید.

بهترین وکیل دادگستری تهران کیست؟

نمی توان راه کاری جامع برای انتخاب بهترین وکیل دادگستری تهران انتخاب نمود ولی می توانید ویژگی های وکیل خوب را اینجا ببینید.

منظور از وکیل دادگستری مشهد خراسان رضوی چیست؟

برای مشاهده معرفی جامع شهر مشهد و مراجع قضائی و انتظامی مرتبط با وکیل دادگستری در مشهد و استان خراسان رضوی کلیک کنید.

راهنمای جامع انتخاب وکیل خوب دادگستری در مشهد را اینجا ببینید.

راهنمای انتخاب وکیل خوب دادگستری زن در مشهد کلیک کنید.

برای همکاری با تیم حقوقی آوای رهنما  کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *