مهارت و دانش مورد نیاز وکالت

مهارت و دانش وکالت

مهارت موردنیاز برای وکیل

برای پاسخ به این سوال که مهارت و دانش وکالت وکیل دادگستری چگونه باید باشد باید موارد زیر را مورد توجه قرار داد تا از خبره بودن وکیل مطمئن بود.

  • آگاهی از اصول استدلال منطقی و همچنین توسعه مهارت های فردی از جمله در سخنوری و متقاعد سازی، نویسندگی و اصول نگارش و اعتماد به‌ نفس بالا جهت تنظیم متن دفاعیه و قرائت آن در دادگاه.
  • آشنایی با مسائل مالی و اعداد و ارقام به خصوص اگر با اموال و کارهای مالی سروکار دارند.
  • آشنایی نسبی با علوم جامعه‌ شناسی، روانشناسی، انسان‌ شناسی و علوم فلسفه؛ زیرا حقوق، با این علوم ارتباط نزدیکی دارد و برای موفق شدن در این شغل باید با آن‌ها آشنا بود.

دانش مورد نیاز برای وکیل

وکیل دادگستری در ایران باید از لحاظ دانش و مهارت دارای مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق یا فقه و مبانی حقوق بوده و در آزمون کارآموزی وکالت مورد قبول واقع گردد. و دارای پروانه وکالت موضوع قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت یا پروانه وکالت قانون ماده 187 مرکز وکلای قوه قضائیه یا دارای پروانه وکالت موضوع قانون تسهیل صدور کسب و کار باشد. و میزان موفقیت یک وکیل در بازار کار، بیش از گرایش تحصیلی و نوع دانشگاهی که از آن فارغ‌ التحصیل شده، به مهارت‌ های فردی خود او در برقراری ارتباط با مخاطبان و همچنین تسلط بر موضوعات تخصصی شغلش دارد.دانش مورد نیاز وکالت اتحادیه بین المللی وکلا بر اساس قواعد بین المللی و با توسل به استقلال حرفه ای وکیل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *